Сьогодні багато хто працює вдома, і слово «фріланс» широко відомо. При цьому, так уже склалося, що практично всі люди, які змушені вранці рано вставати і йти на офіційну роботу, наприклад, в офіс, заздрять тим, яким нікуди йти не треба, а робоче місце знаходиться у них прямо в квартирі.

Однак , з тих чоловіків і жінок, які в реальності починають працювати в домашніх умовах «на себе», приблизно тільки 1 з 10 справляється з труднощами роботи вдома. Решта ж через короткий проміжок часу знову повертаються до роботи з чітким графіком і під пильним оком начальника.
Справа тут, як ви вже зрозуміли, в тому, що ефективно працювати вдома можуть далеко не всі. І це правда. Більшості людей вдома (де в принципі потрібно працювати, а не відпочивати) не вистачає самовладання і самодисципліни, а їх родичам розуміння, що людина не просто «сидить за комп'ютером», а саме працює.
Але у досвідчених фрілансерів не все так погано. Є певні секрети, які дозволяють зробити працю вдома максимально ефективним, і спокійно насолоджуватися роботою «на себе», без начальника і суворого графіка. Зараз даними секретами ми з вами поділимося. Однак врахуйте, що вони будуть тільки для вас. Іншим про них знати не обязательноJ.
Організація гарного робочого місця
Так як ми вже сказали, що будинок це, в принципі, місце, де потрібно відпочивати, займатися особистим життям і не працювати, тому першим секретом успішної роботи в домашніх умовах буде - організація хорошого робочого місця. Мова йде:
- про окрему території, в якій вам було б комфортно працювати;
- де б вас ніхто і ніщо з «домашніх» факторів не відволікали.
Перший пункт про забезпечення зручності користування має на увазі:
- щоб ваше робоче місце було зручним;
- щоб все потрібне для трудової діяльності було у вас під рукою;
- щоб там було комфортно сидіти тривалий час;
- щоб місце було добре освітленим;
- щоб площа була добре провітрювана.
Другий пункт про виключення «домашніх» відволікаючих факторах включає в себе:
- щоб ви не працювали в «прохідному» місці, через яке постійно ходять члени вашої родини і відволікають вас своїми коментарями, що відбувається;
- щоб недалеко від вас не збиралися на дивані ваші близькі щось обговорити або попити чайку;
- щоб поруч з вами не працював постійно телевізор, не готувалася їжа і так далі;
- щоб ви працювали не навпаки холодильника, з якого б постійно «тягали» що-небудь смачне;
- щоб біля вас не варті стаціонарний телефон, і ви б відповідали на всі дзвінки, що надходять до вас в будинок.
Думаємо, що принцип організації ефективного окремого робочого місця ви зрозуміли. Там повинно бути максимум робочого (!) Комфорту і мінімум контакту з «домашніми» відволікаючими моментами. Практика показує, що найкращим варіантом в такому випадку буде окрема кімната, закрита дверима, а то і дверима з замочком.
Тайм-менеджмент - робота і домашні справи
Другий секрет успішної роботи вдома полягає в використанні тайм-менеджменту. Головними тут будуть наступні моменти:
- Чітко плануйте свої завдання на день і на тиждень . Виділяйте з них термінові, поточні, невеликі або великі проекти. Розмежовуйте за часом, коли і чим ви будете займатися. Нехай це буде точне і конкретне планування, а не ескізи в голові про щось загальному.
- Обов'язково дотримуйтеся свого графіка . Уявіть, що поруч з вами стоїть начальник, якого ви боїтеся, і який вас жорстко контролює. Або подумайте, скільки грошей ви зараз заробите, і що на них купите. Йдеться про мотивацію, і при роботі вдома вона є дуже важливим моментом. Зосередьтеся на професійній діяльності, і не давайте різноманітним отвлечениям відводити вас в сторону.
- Не змішуйте особисте життя, домашні справи і роботу . Всьому свій час. Вранці та вдень, наприклад, попрацюйте, як і всі «нормальні» люди, а ввечері вже спокійно відпочивайте. Якщо будете робити все навпаки, і працювати ночами, то це обов'язково негативно позначиться, як на якості роботи, так і на ваше здоров'я. Довго так ви не протягнете.
Мінімізація відволікаючих чинників
Третій наш секрет забезпечення ефективної роботи в домашніх умовах полягає в максимальному зведення нанівець відволікаючих чинників, а, погодьтеся, що вдома їх може бути набагато більше, ніж в офісі.
Давайте спочатку перерахуємо найбільш типові відволікаючі фактори, а потім розповімо, які є результативні способи зниження їх негативного впливу на роботу вдома.
Отже, мінімізація відволікаючих чинників на практиці полягає в наступних моментах:
- Члени сім'ї . Велика частина людей впевнені, що «на роботу потрібно ходити». Тому сидіння людини вдома біля комп'ютера вони як трудовий процес не розглядають. Хорошим виходом з положення є пояснення таким людям (які одночасно є членами вашої сім'ї), в чому полягає ваша робота, що буде, якщо ви її виконаєте, і що буде, якщо не виконаєте. Також м'яко і тактовно потрібно розповісти, як впливають на процес численні відволікання. Але якщо все це не допомагає, то чинним варіантом буде закритися на замочок від них в кімнаті, і вимагати не турбувати.
- Домашні справи . Не потрібно одночасно з роботою виконувати ще й домашні справи. Відведіть на все свій час. Справ по дому завжди буде вистачати, особливо для жінок. І все їх не переробиш. А повірте, що намагатися бігати помішувати суп і працювати над проектом до гарних результатів ні там, ні там не приведе. Мало того, якщо ваші домашні просять всього лише «помішуй суп періодично», то потрібно тактовно, але твердо, сказати - «Зараз я зайнятий (а). Можу доварити суп після роботи ».
- Телефон . Серйозним відволікаючим від роботи фактором для багатьох людей є мобільний телефон. Якщо оточуючі вас люди знають, що ви працюєте вдома, то можуть часто дзвонити вам і відволікати довгими, але, в принципі, непотрібними розмовами. Ефективним захистом тут виступає, по-перше, просто не брати трубку, а передзвонити вже після виконання роботи. А, по-друге, можна сказати, що «зараз я на роботі, подзвони мені, будь ласка, ввечері». Практика показує, що більша частина людей ввечері вже і не передзвонює.
- Гості . Приблизно така ж ситуація спостерігається і з непроханими несподіваними гостями. Користуючись тим, що ви знаходитесь вдома, люди, які крадуть у вас час, можуть заходити до вас «на хвилиночку», а в дійсності займати у вас годинник розмовами, на які можна було витратити значно менше часу. Радикальним методом в такій ситуації буде просто не відкривати двері, а потім і просто виключати зі списку ваших друзів тих, які не враховують ваші інтереси і думають тільки про себе.
- Соцмережі . Зараз у всіх нас існує велика кількість відволікань, пов'язаних з електронними гаджетами. Так, люди легко можуть відволікатися на повідомлення в соцмережах, в телеграмі, вайбере, ватцапе. скайпі і так далі. Радимо вам під час роботи закрити сторінки в соцмережах, не реагувати на повідомлення в інших системах. Зачекайте відволікатися. У нас буде перерва в роботі, ось тоді все і подивіться. А поки потрібно максимально зосередитися на трудовому процесі.
Якщо нічого не допомагає, то використовуйте ...
В роботі всіх фрілансерів наступають моменти, коли робота так і стоїть на місці, а сил і бажання зайнятися нею зовсім немає. Тоді варто звернути увагу на наш останній, четвертий рада. Він пов'язаний з фізичним станом працюючого будинку людини, і полягає в наступних моментах:
- Чи не перетворюйтеся на трудоголіка . Коли людина працює вдома, то йому легко перегнути палицю і почати працювати по 20 годин на добу. В такому випадку ви отримаєте сильне виснаження організму, і як наслідок буде потім довго відновлюватися. Краще не доводити себе до критичного стану, а працювати не більше 8 годин на добу.
- Дотримуйтеся режиму . Важливо стежити, щоб робота не займала нічні години. В іншому випадку теж відбудуться неприємні проблеми зі здоров'ям, і, в першу чергу, в гормональної і психічної сферах. Також трудовий процес повинен мати перерви, і тоді працездатність в результаті буде вище.
- Бувайте на свіжому повітрі . Рух життя. Тому потрібно рухатися і не тільки, ходячи по квартирі, а й обов'язково виходити на вулицю. Деякі фрілансери тижнями не виходять з дому, замовляючи продукти собі з доставкою з інтернет-магазинів. Ясна річ, що так робити не потрібно. Ми так створені, що нам потрібне свіже повітря. Від таких прогулянок у людей зазвичай поліпшується як фізичне, так і емоційний стан.
- Більше пийте води . На столі практично всіх віддалених працівників варто зазвичай коштує чашка кави або чаю. Однак всі обмінні процеси у людини в організмі працюють на воді. На простий звичайній воді. Саме так її і потрібно пити. Приблизно від 1 до 3 літрів в день в залежності від ваги людини. Саме вода допомагає людині бути активним і менше хворіти.
- Робіть зарядку . У людей, що працюють вдома за комп'ютером, а таких фрілансерів більшість, за численні годинник, які вони проводять за комп'ютером, спостерігається порушення нормального кровообігу, та й інших обмінних процесів в організмі. В результаті тільки за рахунок такого малоактивного способу життя їхнє здоров'я може погіршитися. Але вихід із ситуації близький - зарядка. Потрібно прагнути і вдома, і на вулиці вести активний спосіб життя.
- Харчуйтеся корисними продуктами . Про корисні продукти знають всі, і всі знають, що велика частина магазинних продуктів - це шкідлива для здоров'я хімія, проте мало хто їсть по-справжньому корисну (а не шкідливу) їжу. Але якщо ви хочете жити, і жити добре, то потрібно думати, на чому ви змушуєте працювати свій організм. Корисна їжа може бути і смачною, і різноманітною. Потрібно тільки поставити собі за мету розібратися в цьому питанні. Інакше, що посієш, те й пожнеш. Якщо у вас немає сил працювати, то можливо вся справа в «паливі», яке ви в себе поклали.