Новини

Кабмін позбавив Мін’юст повноважень з розгляду скарг на державних реєстраторів

Буде передбачено виключно судовий порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації у цих сферах.
Так, під час засідання КМУ 4 листопада Уряд підтримав розроблений Мін’юстом законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з впорядкуванням діяльності у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, та у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
За словами першого заступника очільника профільного відомства, законопроєктом пропонується з 1-го січня 2022 року позбавити Мін’юст повноважень щодо прийняття рішень про скасування реєстраційних дій у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і про скасування рішень про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Натомість буде передбачено виключно судовий порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації у цих сферах.
У схваленому Урядом законопроєкті пропонується також закріпити низку положень, спрямованих на запобігання та протидію рейдерству. Серед них – переведення частини реєстраційних послуг в електронну форму, зокрема – проведення реєстраційних дій на підставі судових рішень, отриманих в результаті інформаційної взаємодії з Єдиним державним реєстром судових рішень, відмову від зберігання відомостей реєстраційних справ на паперових носіях тощо. Такі новації виключатимуть можливість проведення державної реєстрації на підставі підроблених судових рішень.
У зв’язку з переглядом підходів до складу та повноважень суб’єктів держреєстрації у сферах нерухомості та бізнесу проєкт Закону також передбачає виключення з їх числа районних державних адміністрацій. При цьому відповідні повноваження виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад з державної реєстрації залишаються без змін.
«Ще однією новацією є можливість встановлення учасниками юридичної особи застереження про здійснення реєстраційних дій виключно на підставі рішення учасників, прийнятого в електронній формі та підписаного з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри. Очікується, що це стане додатковим правовим механізмом для захисту юридичних осіб, які встановили відповідне застереження», – зазначив перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець.Джерело: https://sud.ua/ru/news/publication/184140-kabmin-pozbaviv-minyust-povnovazhen-z-rozglyadu-skarg-na-derzhavnikh-reyestratoriv?fbclid=IwAR38pRrBJD5nITPjh9t-fmehtM6cRrhUYBNutUyBMFW0dWIvAnUnx2JS-Lg
Made on
Tilda