Новини

Україна припиняє співпрацю у правових відносинах з РФ і РБ

Україна припиняє співпрацю у правових відносинах з РФ і РБ


23 грудня 2022 року набрав чинності Закон України «Про зупинення дії та вихід з Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22 січня 1993 року».


Передбачено:
📌 зупинення дії Конвенції у відносинах з російською федерацією та республікою білорусь;
📌 вихід України з Конвенції та Протоколу до Конвенції.


Зміни до закону означатимуть, що приймати документи без проставлення АПОСТИЛЮ можна буде тільки з певного переліку країн колишнього СРСР.

Виняток: правове співробітництво у цивільних і кримінальних справах не припинено з тими державами, з якими Україна заключила двосторонню угоду. Наприклад з Грузією, Литвою, Естонією, Узбекистаном та Молдовою.


З питань правової допомоги у кримінальних справах та видачі правопорушників у відносинах України з:
📝 Азербайджаном, Вірменією, Грузією, Молдовою застосовуються відповідні конвенції Ради Європи;
📝 Казахстаном – двосторонні міжнародні договори та Міжамериканська конвенція про взаємну допомогу в кримінальних справах 1992 року.


Рішення у цивільних справах можуть визнаватися і виконуватися на основі принципу взаємності, а у справах щодо стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання, опіки над дітьми тощо – на підставі відповідних конвенцій Ради Європи, ГКМПП, ООН (у відносинах з Вірменією, Казахстаном, Киргизстаном, Молдовою).
Made on
Tilda