Новини

Ринок Землі

   Ринок землі в Україні запрацює 1 липня 2021 року. До 1 січня 2024 року землю зможуть купувати лише фізичні особи-громадяни України та не більше 100 гектарів в одні руки, а вже після 1 січня 2024 року українські юридичні особи матимуть змогу купувати не більше 10 тисяч гектарів в одні руки. Право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть набувати громадяни України, юридичні особи України, територіальні громади та держава. 

   Загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина або юрособи не може перевищувати 10 000 гектарів. При цьому якщо громадянину належить право власності на частку у статутному (складеному) капіталі, у пайовому фонді юридичної особи або на окремі акції, паї, вважається, що йому крім земельних ділянок, що належать йому на праві власності, також належить право власності на земельні ділянки загальною площею, що дорівнює площі у власності юридичної особи, учасником якої він є, помноженої на розмір частки такого громадянина, вираженої у відсотках, у статутному (складеному) капіталі, пайовому фонді цієї юридичної особи.

image
   Продаж землі іноземцям буде можливий лише після референдуму. Набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення юридичними особами, створеними і зареєстрованими за законодавством України, учасниками (засновниками) або кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) яких є особи, які не є громадянами України, може здійснюватися з дня та за умови схвалення цього на референдумі.   Розрахуватися за землю можна лише в безготівковій формі та з перевіркою походження коштів. До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку.

   Банки зможуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення лише в порядку звернення стягнення на них як на предмет застави. Такі земельні ділянки мають бути відчужені банками на земельних торгах протягом двох років з дня набуття права власності.


Джерело: https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/194169_priynyato-zakon-pro-rinok-zeml-na-shcho-zvernuti-uvagu
Made on
Tilda