Новини

Діють нові форми примірних договорів оренди державного майна

Уряд затвердив нові форми примірних договорів оренди державного майна.

Відповідна постанова № 820 від 12 серпня 2020 року «Про затвердження примірних договорів оренди державного майна» набрала чинності 12 вересня.


Постанова затверджує 2 нові типові форми:

- Примірного договору оренди єдиного майнового комплексу державного підприємства, його відокремленого структурного підрозділу;

- Примірного договору оренди нерухомого майна, іншого індивідуально визначеного майна, що належить до державної власності.

Ухвалення нових форм примірних договорів оренди відкриває можливість орендодавцям оприлюднювати в електронній торговій системі Prozorro.Продажі оголошення про передачу в оренду державного і комунального майна, а також переукладати договори оренди, строк дії яких закінчився і які можуть бути продовжені без аукціонів.


Отже, з моменту набрання чинності зазначеною урядовою постановою процес оренди буде запущено за новою процедурою, передбаченою Законом про оренду, що був введений в дію 1 лютого 2020 року.


У Фонді державного майна роз'яснили основні положення урядової постанови.

Новації, які запроваджує новий Закон про оренду, а також новий порядок оренди, враховано в логічній структурі нових примірних договорів.


До переліку основних новацій затверджених форм примірних договорів, порівняно з попередніми типовими договорами, належать такі:

- відтепер договір оренди стає тристороннім (раніше був двостороннім) і таким чином балансоутримувач (третя сторона) стає повноцінними учасником орендних відносин зі сторони держави і наділяється правами та обов'язками щодо захисту державного майна;

- проект примірного договору запроваджує авансовий платіж і забезпечувальний депозит, які переможець аукціону повинен сплатити до державного бюджету, балансоутримувачу і орендодавцю до укладання договору оренди. Ці платежі розглядатимуться як гарантія платоспроможності переможця, а відтак і гарантія забезпечення прав держави;

- у орендаря з'являється можливість вимагати дострокового припинення договору у випадку, якщо він має докази істотної невідповідності об'єкта оренди заявленій інформації про нього, внаслідок чого орендар не матиме можливості використовувати об'єкт чи приступити до виконання ремонтних робіт.

Made on
Tilda