Новини

Внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX, який парламент ухвалив 30 березня 2020р., повідомляє прес-служба Офісу президента.
image
Відповідно до цього документа, передбачаються додаткові соціальні та економічні гарантії для підтримки громадян і бізнесу в умовах протидії поширенню коронавірусу в Україні.

До ключових змін відносяться:

1. Збільшення строків для проведення камеральних перевірок.

Встановлено, що камеральна перевірка податкових декларацій та уточнюючих розрахунків до них за березень-травень 2020 року (крім податкових декларацій та уточнюючих розрахунків з ПДВ) може бути проведена протягом 60 календарних днів (було 30 днів), що настають за останнім днем граничного строку їхнього подання, або, у разі якщо вони подані з пропуском строку, – протягом 60 календарних днів, що слідують за днем фактичного подання цих документів.

2. Зміни у договірних відносинах:


  • Можливість звільнення орендаря від сплати орендної плати за період з моменту встановлення карантину і до його завершення через те, що він не міг використовувати орендоване майно через обставини, за які він не відповідає.

  • Заборона підвищення процентної ставки за кредитним договором у період здійснення в Україні заходів щодо запобігання епідеміям та пандеміям, зокрема COVID-19.

  • Звільнення від відповідальності за прострочення оплати всіх споживчих кредитів у період з 1 березня до 30 квітня 2020 року (зокрема, укладених до набрання чинності Законом України «Про споживче кредитування»).

3. Зупинення перебігу строків адміноскарження

Зупиняється перебіг строків, встановлених ст. 56 ПКУ в частині процедури адміністративного оскарження (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або від’ємного значення з ПДВ), що:


  • надійшли/надійдуть до 31 травня 2020 року;

  • не розглянуті станом на 18 березня 2020 року.

Перебіг строків продовжується з 1 червня 2020 року з урахуванням часу, що минув до зупинення.
image
4. Зміна розмірів єдиного податку та підвищення граничних розмірів доходу для «єдинників».

Збільшено ліміти для перебування на спрощеній системі оподаткування:

— з 300 тис. грн до 1 млн грн для першої групи;


— з 1,5 млн грн до 5 млн грн – для другої групи;


— з 5 млн грн до 7 млн грн – для третьої групи.


Надано право органам місцевого самоврядування прийняти рішення щодо зменшення ставок єдиного податку у 2020 році.

5. Звільнення від плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Встановлено, що плата за землю та податок на нерухоме майно не нараховуються за березень місяць 2020 року.

За квітень платники вищезазначених податків, які подають декларації, мають сплатити податки в повному обсязі до 30 червня 2020 року. Проте у разі порушення загальних термінів сплати податкового зобов’язання за такий період штрафні санкції та пеня не нараховуються.

6. Зміни в ЄСВ

Штрафи за несвоєчасну сплату (перерахування ЄСВ), неповну сплату ЄСВ з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів), та несвоєчасне подання звітності з ЄСВ не застосовуватимуться у травні 2020 року (раніше звільнення поширювалося лише на періоди березня та квітня 2020 року). Пеня за цей період також не нараховується, а нарахована пеня підлягає списанню.

Мораторій на проведення перевірок з ЄСВ продовжено до 31 травня 2020 року (раніше – до 18 травня 2020 року).

Тимчасово, на період до 31 травня 2020 року (включно), зупиняється строк розгляду скарг платників єдиного внеску, що надійшли/надійдуть до 31 травня 2020 року та/або не розглянуті станом на 18 березня 2020 року. Продовжено строк подачі скарг, термін подачі яких припадає на період з 18 березня до 31 травня 2020 року.

7. Зміни в корпоративних питаннях:

  • Для акціонерних товариств встановлено можливість не проводити річні загальні збори акціонерів до 30 квітня 2020 року. Такі збори необхідно буде провести не пізніше 3 місяців після закінчення карантину.

  • Найближчим часом НКЦПФР повинна затвердити акт, який урегулює порядок проведення загальних зборів акціонерів дистанційно.

  • Повноваження членів наглядових рад акціонерних товариств, у разі їхнього закінчення у 2020 році, продовжуються до дати проведення загальних зборів акціонерів.

  • Також встановлено аналогічні послаблення щодо проведення загальних зборів учасників для товариств, які є емітентами цінних паперів, корпоративних фондів та кредитних спілок.
Made on
Tilda