Новини

Ринок юридичних послуг в Україні: як минув II квартал 2021 року

DATA SMART Аналіз - щоквартальний зріз юридичного ринку, побудований на основі даних з відкритих джерел, інформації з Національного юридичного каталогу Liga:BOOK і думок експертів. Він створюється в ЛІГА:ЗАКОН та є частиною щорічного рейтингу юридичного ринку LIGA ZAKON AWARDS, оцінює всі вагомі чинники, що впливають на розвиток ринку юридичних послуг України та динаміку зростання його гравців.

Динаміка ринку
Кількість новостворених юридичних компаній у II кварталі продовжує суттєво скорочуватися порівняно з тим самим періодом у 2020 та 2019 роках, а кількість компаній, які закриваються, навпаки, продовжує збільшуватися. Це, перш за все, свідчить про те, що ринок знаходиться все ще не в кращому стані і клієнтів на всіх не вистачає.


Разом з тим, представники ринку не прогнозують різкого поліпшення ситуації. У своїх прогнозах всі дуже стримані та посилаються на епідеміологічну ситуацію. Усі опитані експерти одностайні в тому, що черговий локдаун негативно вплине на стан ринку.

Медіаактивність
Юридичні фірми не поспішають вкладати значні бюджети в офлайн-маркетинг, хоча літо дало гарну можливість відновити участь у галузевих профільних заходах офлайн і також провести свої бізнес-заходи, в т.ч. ті, які відкладалися чи переносилися. Втім онлайн-активності продовжують фінансуватися в достатньому обсязі.

Медіаактивність юридичних компаній у другому кварталі. ТОП-10 лідерів виглядає таким чином:
Зважаючи на підсумки, варто зазначити, що співпраця з діловими та галузевими ЗМІ хоч і не завжди допомагає зробити швидкі продажі, але на впізнаваність корпоративного та особистого брендів неабияк впливає, як і на процес вибору потенційних підрядників.
Затребувані практики та прогнози на осінь і зиму
Щодо затребуваності практик і напрямків станом за підсумками другого кварталу маємо таку ситуацію: бізнес починає все активніше скаржитися на посилення тиску з боку контролюючих та правоохоронних органів, тож і попит на практики із захисту бізнесу та кримінального захисту залишається стабільно високим і має потенціал до подальшого зростання. Судова практика також не здає своїх позицій і користується стійким попитом. Попитом на ринку користується корпоративне право і ліквідація юридичних осіб.
Підсумки
Підбиваючи підсумки другого кварталу 2021 року, можна сказати, що для ринку він став більш вдалим і сприятливим з фінансової точки зору, аніж перший квартал, але це твердження здебільшого стосується юридичних компаній, що вже мають сталий бізнес, репутацію на ринку та налаштовані схеми залучення та утримання клієнтів. У сегменті «молодих» компаній, які лише засновані чи працюють 1-2 роки, боротьба за платоспроможних клієнтів залишається не менш запеклою, бо стан ринку ще дуже далекий від докризового, а бюджети в малого та середнього бізнесу на правовий супровід все ще дуже обмежені.
Заробітні плати по ринку, порівняно з першим кварталом поточного року, знаходяться приблизно на такому ж самому рівні: суттєвого зростання нема. Як не спостерігається і суттєвого зростання витрат на маркетинг і PR. Судовий захист і безпека бізнесу - найбільш пріоритетні практики. Також зараз у лідерах за затребуваністю: податкове, трудове і корпоративне право, міжнародне податкове планування та супровід M&A-угод.
Але, попри досить непрості післякризові умови, вкладати кошти в PR, маркетинг та проекти розвитку необхідно, бо в консалтингу важливо постійно бути в медіапросторі та в полі зору потенційних клієнтів.Джерело: https://jurliga.ligazakon.net/news/205325_rinok-yuridichnikh-poslug-v-ukran-yak-minuv-ii-kvartal-2021-roku?utm_source=jurliga.ligazakon.net&utm_medium=telegram-news
Made on
Tilda