Новини

Закон, який прирівнює е-паспорти до паперових, запрацює з 23 серпня

17 квітня в газеті «Голос України» було офіційно опубліковано Закон № 1368-IX «Про внесення змін до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Документ набирає чинності з 23 серпня 2021 року, крім пункту 2 розділу II, який набирає чинності з дня його опублікування.
Нормативно-правовий акт закріплює на законодавчому рівні визначення е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон і прирівнює їх до фізичних аналогів.
Згідно із Законом:
е-паспорт - паспорт громадянина України у формі електронного відображення інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, оформленому засобами Реєстру, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом), а також інформації про місце проживання (за наявності);
- е-паспорт для виїзду за кордон - паспорт громадянина України для виїзду за кордон у формі електронного відображення інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, оформленому засобами Реєстру, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом), а також інформації про місце проживання та податковий номер (реєстраційний номер облікової картки платників податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків) (за наявності).
Е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон пред'являються особою замість та без додаткового пред'явлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, документів (відомостей, даних) про реєстраційний номер облікової картки платника податків, про місце проживання.
Е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон не використовуються в разі:
- перетинання державного кордону України, крім випадків необхідності підтвердження особи громадянина України при в'їзді в Україну;
- в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї;
- в'їзду, перебування, проживання або пересування у межах прикордонної смуги, виходу у територіальне море та внутрішні води України.
Кабінету Міністрів доручено у 2022 році поінформувати Верховну Раду про стан виконання цього Закону.Джерело: https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/203014_zakon-yakiy-prirvnyu-e-pasporti-do-paperovikh-zapratsyu-z-23-serpnya?utm_source=jurliga.ligazakon.net&utm_medium=telegram-news
Made on
Tilda