Новини

У ДПС роз'яснили нюанси подання адвокатом декларації про майновий стан і доходи

Згідно з п. 178.4 ст. 178 Податкового кодексу фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а також іноземці та особи без громадянства, які стали на облік у контролюючих органах як самозайняті особи та є резидентами, подають податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного року відповідно до розд. IV ПКУ у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, в якій поряд з доходами від провадження незалежної професійної діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.


Платники податку на доходи фізичних осіб подають податкову декларацію до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розд. IV ПКУ (пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).


Форма декларації про майновий стан і доходи та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджені наказом Міністерства фінансів від 02.10.2015 № 859. Додатки є складовою частиною податкової декларації.

Разом з тим пунктом 49.2 ст. 49 ПКУ встановлено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.


Отже, при поданні фізичною особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність, податкової декларації за звітний податковий період вона зобов'язана подати додаток Ф2 до податкової декларації.


Якщо така фізична особа протягом звітного періоду дохід від незалежної професійної діяльності не отримувала, у додатку Ф2 до податкової декларації всі графи прокреслюються.Джерело: https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/198394_u-dps-rozyasnili-nyuansi-podannya-advokatom-deklarats-pro-maynoviy-stan--dokhodi
Made on
Tilda