Новини

10 способів ефективно організувати свою роботу

Чим ближче літо, тим нижчою стає продуктивність роботи. Але збільшення світлового дня, велика кількість сонця та приємна погода мають позитивний вплив на стан усіх людей. Тому треба і можна правильно організувати свою роботу, щоб встигати більше за коротший період часу.

1. Відмовтеся від трьох безглуздих занять у своєму житті


Ось Вам завдання: придумайте три зобов'язання або заняття у Вашому житті, які просто-напросто віднімають у Вас час і зовсім не сприяють накопиченню Вашої енергії, часу і мотивації. Вибрали? А тепер скажіть їм «Ні!» раз і назавжди. Ми ж хочемо зробити Ваше життя більш продуктивним, так навіщо нам безглузді заняття, які тільки даремно витрачають його?


2.Ввимкність всі сповіщення


Сповіщення від електронної пошти або з соціальних мереж, можливо, і не крадуть у Вас часу як такого, проте, через них Ви розсіюєте свою увагу. Кожного разу, як Ви отримуєте нове повідомлення, Ви обов'язково звертаєте на це увагу (а раптом що-небудь важливе сталося?), І після Вам потрібно буде повторно концентруватися на тому, чим Ви займалися раніше, що є безглуздим заняттям, адже до цього ви вже все це робили. Крім усього іншого, самі оповіщення не дають повної інформації про повідомленні, так що користі від них мало.


Не треба вимикати сповіщення на постійній основі, достатньо просто вимкнути їх, як тільки Ви вирішити присвятити декілька годин важливій справі і не відволікатися.


3. Напишіть список своїх "очікувань"


Скоріше за все, список конкретних справ у Вас вже давно є, інакше Вам довелося б по кілька разів на день підстрибувати, переживаючи, а чи не забули Ви чогось. Однак, Вам варто завести список того, чого Ви чекаєте. Коли Ви контролюєте ситуацію і в цьому ключі теж, Ви будете набагато менше турбуватися і завжди тримати в пріоритеті ті речі, які є найголовнішими.


4. Використовуйте правило 2 хвилин


Девід Аллен у свої  книзі «Як привести справи в порядок: мистецтво продуктивності без стресу» розповів всім про правило двох хвилин. Воно досить-таки просте: як тільки Ви розумієте, що терміново повинні щось зробити (наприклад, поштою прийшло якісь вказівку), і Ви зможете зробити це менш, ніж за дві хвилини - зробіть це. Якщо ж цього часу недостатньо, відкладіть його на трохи більш пізній час.


На практиці, це правило працює просто на ура, так як допомагає грамотно розподіляти свої пріоритети, а також дозволяє дуже швидко вирішити, чи варто щось виконати прямо зараз або краще відкласти на потім. Насправді, якщо Ви почнете втрачати масу часу на планування завдань, організацію листів по пріоритетності - це буде просто марна трата часу. А з цим правилом, Ви легко зможете позбутися від всієї непотрібної дрібної нісенітниці, яка з часом накопичується і дуже заважає.


5. Складіть список результатів, які Ви очікуєте отримати в кінці дня


Це не списки справ, а саме результатів. Знову ж тут чітко вимальовується «Правило трьох». Уявіть собі, чого б Ви хотіли домогтися в кінці дня. Не те, що Ви б хотіли робити, а саме результати цих дій. А після проаналізуйте свій день і вирішите, чи все у Вас вийшло з того, що Ви планували?


6. Скористайтеся технікою під назвою "THE POMODORO"


Ця техніка абсолютно проста і елементарна, однак, своєю успішністю вона ламає всі стереотипи стосуються співвідношення відпочинку і часу, витраченого на роботу. Все, що Вам знадобиться зробити для того, щоб опанувати їй - це рівно на 25 хвилин вимкнути всі відволікаючі Вас подразники і сконцентруватися на який-небудь одній дуже важливій​задачі. Після цього Ви влаштовуєте собі 5-хвилинну перерву, відволікаєтеся на абсолютно сторонні, найкраще рухливі справи, і після закінчення цього часу, знову повертаєтеся до роботи. Всього цей етап повинен займати у Вас три рази по 25 хвилин - роботи і три рази по 5 хвилин-відпочинок.

Після цього Ви знову працюєте протягом 25 хвилин, але наступну перерву зробите трохи довшою - 15 хвилин. Цей метод дозволяє легко позбавлятися від всіх самих нудних справ у Вашому списку, а також не втомлюватися, як це було б раніше.

7. Не забувайте про мотивуючи заняття


Начебто все це очевидно, проте, насправді, мало хто включає в список своїх щоденних справ заняття, які дійсно надихають і мотивують нас на більш ревну працю і самовираження. Напевно, десь у Вашому оточенні є люди, які просто піднімають Вас все вище і вище в Ваших мріях і прагненнях, а також заряджають Вас просто нереальною кількістю енергії! Чому б не зустрітися з ними як-небудь? Заплануйте цю зустріч, не нехтуйте організацією навіть таких речей. Або, наприклад, Ви просто обожнюєте тренуватися в спортзалі, там Ви заряджаєтеся енергією і спускаєте пару - відмінно, запишіть це в план на день. Або Ви надихаєтеся від медитації чи часу, проведеного в компанії своїх дітей - заплануйте час для цього теж.

8. Як можна частіше відпочивайте


Це може здатися нелогічним, проте, це дійсно працює і допомагає зробити будь-яку роботу по-справжньому продуктивною. Втома і вимотанность уповільнюють Вашу роботу, знижують її якість і не дозволяють Вам придумати щось дійсно варте. А невеликі перерви дозволять Вам довше зберігати тверезість розуму і зосередженість. 1-2 хвилин достатньо для того, щоб привести думки в лад і заново розпочати виконання того чи іншого завдання.

9. Скачайте програму RESCUE TIME, щоб відстежувати свої дії на комп'ютері


Rescue Time є безкоштовною утилітою (підходящої, як для Mac, так і для ПК і для Андроїда), яка відстежує, як саме Ви проводите час на Вашому комп'ютері. Ви просто підписуєтеся на цей сервіс, завантажуєте додаток і встановлюєте його. Після якогось часу, служба цього додатка просто-напросто вишле Вам інформацію про те, наскільки продуктивною була Ваша діяльність на тому чи іншому пристрої. Зазвичай така послуга надається в кінці кожного тижня. На веб-сайті самої компанії Ви легко зможете простежити за статистикою всіх своїх дій, також там будете розрахована Ваша продуктивність, і Ви легко зможете простежити за тим, наскільки продуктивно Ви витрачали свій час.


10. Визначте поступові кроки по відношенню до речей, які Ви постійно відкладаєте


Однією з найголовніших причин, чому багато людей відкладають ті чи інші свої обов'язки, так це той факт, що багато які з їхніх справ занадто розмиті і неоднозначні. Виберіть собі якусь діяльність і присвятіть себе всього її виконанню до самого переможного кінця. Це зробить завдання вкрай зрозумілим і Ви зможете довести його до кінця.


Джерело: https://www.ivetta.ua/sposobov-effektivno-organizovat-svoyu-rabotu/2/
Made on
Tilda