Новини

Відбулися зміни у процедурі реєстрації транспортних засобів в Україні

Одразу дві постанови Кабінету Міністрів України №1019 та №1299, які вносять зміни в процедуру реєстрації та перереєстрації транспортних засобів, набули чинності 14 грудня 2022 року.

Основні зміни:
1. Виокремлення з процедури реєстрації, в сервісному центрі МВС, експертного дослідження транспортного засобу, яке проводить Експертна служба МВС. Тепер його треба проходити до того, як звертатись за послугою реєстрації та перереєстрації транспортного засобу.

❕Виокремлення не означає скасування.

Плюси:
— екстериторіальність;
— дозволяє у майбутньому проводити реєстраційні дії з транспортними засобами онлайн за допомогою двох смартфонів чи комп’ютерів — власника і покупця.

Новий алгоритм реєстрації транспортного засобу в Україні при купівлі-продажу авто:
І. Звернутись до Експертної служби МВС та отримати їх висновок про транспортний засіб;
ІІ. Із чинним висновком дві сторони - власник та покупець або їх представники звертаються до сервісного центру МВС і проводять перереєстрацію транспортного засобу. Або також це можна буде зробити онлайн.

2. Можливість відмовитись від пластикових бланків свідоцтва про реєстрацію транспортного та пластикового бланку посвідчення водія.
Під час замовлення онлайн послуги обміну посвідчення водія або онлайн послуги перереєстрації транспортного засобу можна обрати опцію без виготовлення фізичного документу — тільки цифровий. Тобто, в Україні цифрові документи єПосвідчення водія та єСвідоцтво про реєстрацію транспортного засобу стають не просто так само чинними, як і фізичні документи, а можуть бути єдиними наявними, які дозволяють керувати транспортним засобом.

Важливо❕ Алгоритм оформлення таких електронних документів передбачає повну перевірку, всебічне опрацювання заявки адміністратором сервісного центру МВС, тобто, відбувається перевірка даних за всіма потрібними базами і тільки потім схвалення заявки або ні. Якщо є в базах даних якась інформація, що перешкоджає наданню послуги, то таку заявку відхилять.
Made on
Tilda