Новини

Для виконання реєстраційних дій у ЄДР держреєстратори проходитимуть додаткову ідентифікацію

12 грудня набрав чинності наказ Міністерства юстиції «Про внесення змін до Порядку забезпечення доступу осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій, до Єдиних та Державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України» від 02.12.2020 № 4186/5, зареєстрований у Міністерстві юстиції 03.12.2020 за № 1208/35491.


Новації прийнято щодо обов'язкового підключення державних реєстраторів до засобу додаткової ідентифікації користувача при виконанні реєстраційних дій у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (ЄДР), повідомили в Центральному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Київ).

Адміністратором для доступу користувача до реєстрів реалізується механізм багатофакторної автентифікації.

Це можливо шляхом логічного зв'язку між ідентифікаторами доступу та кваліфікованим сертифікатом відкритого ключа користувача.

Також здійснюється контроль використання кваліфікованого електронного підпису та кваліфікованої електронної довірчої послуги формування, перевірки та підтвердження кваліфікованої електронної позначки часу.

Адміністратором реєстрів для проведення державними реєстраторами реєстраційних дій у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань додатково реалізується механізм ідентифікації такого користувача, що полягає в підтвердженні вчинення державним реєстратором реєстраційної дії за допомогою засобу додаткової ідентифікації з використанням одноразового пароля.

Надання доступу державним реєстраторам до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у визначені строки здійснюється за умови підключення їх до засобу додаткової ідентифікації з використанням одноразового пароля.

Фахівці Центрального міжрегіонального управління Мінюсту нагадали, що з 6 липня по 4 вересня 2020 року державні реєстратори підключалися до засобу додаткової ідентифікації на підставі рішення Міністерства юстиції про обов'язкове підключення державних реєстраторів та нотаріусів до засобу додаткової ідентифікації користувача при виконанні реєстраційних дій в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відповідно до Графіка підключення державних реєстраторів до засобу додаткової ідентифікації з використанням одноразового пароля.

Департамент нотаріату та державної реєстрації за погодженням з адміністратором Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Мін'юст, розробить графік підключення державних реєстраторів, які не забезпечені засобом додаткової ідентифікації з використанням одноразового пароля для проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Графік підключення буде оприлюднено додатково.

Державні реєстратори, які вчасно не здійснили підключення засобів додаткової ідентифікації, будуть тимчасово заблоковані і не зможуть здійснювати повноваження, визначені законом, до моменту проходження процедури активації додаткової ідентифікації.

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/200294_dlya-vikonannya-restratsynikh-dy-u-dr-derzhrestratori-prokhoditimut-dodatkovu-dentifkatsyu
Made on
Tilda