У Центральному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків надали рекомендації, яким чином можна застрахувати себе від несподіванок в роботі зі своїми бізнес-партнерами.
1. Перевірте їхні дозвільні документи щодо отриманих послуг та товарів (ліценції, дозволи, тощо). Вид економічної діяльності повинен відповідати наданим послугам або реалізованим товарам.
Наприклад:
- будівельні послуги - ліцензія на будівництво (перевірте на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України);
- підакцизні товари (тютюнові вироби, лікеро-горілчані вироби та пальне) - ліцензія на виробництво, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі підакцизними товарами (перевірте на сайті ДПС).
2. Перевірте відсутність податкового боргу. Зробити це можна на сайті ДПС.
3. Перевірте наявність земельної ділянки (власної чи орендованої) та нерухомого майна. Зробити це можна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та в Публічній кадастровій карті на сайті Держгеокадастру.
4. Перевірте трудовий ресурс бізнес-партнера, чи має він кваліфікований персонал для сфери надання послуг.
5. Перевірте, чи має він основні засоби для здійснення операцій (наприклад, для послуг зберігання, транспортування, відвантаження або переробки). Звертайте увагу на об'єкти, що будуть задіяні в цій діяльності та їх зв'язок з вашим потенційним бізнес-партером. Цю інформацію кожен платник податків надає до органів ДПС.
6. Перевірте чи фігурує ваш потенційний бізнес-партнер у судових тяжбах. Зробити це можна в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
7. Для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати податковий номер або ж точну назву підприємства.
Джерело: https://biz.ligazakon.net/news/202526_yak-perevriti-svokh-bznes-partnerv-pered-ukladennyam-dogovoru