Новини

Міфи про юристів: як обрати компетентну фірму?

Нещодавно ми писали про Андору, де заборонені адвокати. Причина досить неоднозначна – їх вважають людьми, які можуть чорне зробити білим. На перший погляд така причина може здатися досить абсурдною, але якщо розглянути це питання в цілому, то можна здивуватися тому, як багато існує міфів про юристів.
Некомпетентні та спеціалісти без досвіду є у будь-якій сфері і юристи тут не є виключенням.
Зазвичай випадки невдалого звернення до юристів переповідаються історіями про даремне витрачання коштів, довгих судах та невиконанням обіцянок. І хоча успішних кейсів значно більше, такі негативні історіїї часто погано впливають на загальне враження про юридичну діяльність.

Насправді ж, юридична допомога дуже корисна для бізнесу. Саме юристи допомагають зберегти кошти, розібратися в складних ситуаціях та інколи навіть врятувати бізнес.
Ми вибрали упередження, які заважають підприємцям звернутися за юридичною допомогою, і постаралися їх розвіяти. В кінці розповімо, як розпізнати небезпечного юриста і не стати героєм черговий сумної історії про даремні суди.

Міф 1. Юристи спеціально затягують час і витягують гроші.

Час судового розгляду обмежено законом. На практиці судовий розгляд триває від шести місяців до року. Причин може бути декілька: судді завантажені, опоненти уникають засідань і відтягують сплату боргу, експертизи вимагають часу.
Довгий термін розгляду справи не завжди залежить від юриста. Але підстрахуватися від зловживань можна.
Оплата юридичних послуг буває погодинна, за кожне судове засідання і за всю справу разом.
Домовтеся з юристом про фіксовану оплату за справу. Запишіть в договір умови про аванс і остаточний розрахунок. Уточніть, що оплата не залежить від кількості засідань і підготовлених документів. Тоді юристу буде цікаво швидше закінчити вашу справу і отримати гонорар.

Міф 2. Юристи не відповідають перед клієнтами. Якщо мій бізнес потрапить на штрафи і збитки, вони залишаться ні при чому.

З юристом укладають договір надання послуг. За халтурну послугу і збитки юрист відповідає перед замовником, так само як і Ви перед своїми клієнтами.
Спори про якість юридичної послуги зазвичай виникають, коли юрист програв суд.
Справа в тому, що клієнт платить за підготовку позову, скарг та представництво в суді. У договорі не пишуть, що виграш гарантований. Юрист може підготувати документи, відвідати всі засідання, блискуче розбити аргументи іншої сторони, але програти. І в цьому випадку не можна вимагати назад аванс. Юрист зробив все за договором, значить послуга надана якісно.
Інша справа, коли юрист проспав засідання, забув подати апеляцію в термін або не приніс до податкової потрібні документи. Тут він не виконав договір перед клієнтом. Можна вимагати повернути оплату і відшкодувати збитки. Правда, швидше за все, з юристом доведеться судитися. Виходить, що з однієї проблеми вийшло дві. Але, на щастя, такі ситуації трапляються рідко.

Міф 3. Юристів випускається з вузів занадто багато. Не хочу потрапити на некомпетентного.

Зазвичай «некомпетентним» називають фахівця, у якого немає знань і досвіду. Виходить, у вашого юриста треба перевірити освіту і досвід.
Давайте уявимо, що Ви знайшли потрібного юриста. Тепер потрібно перевірити, чи потягне він вашу справу.
Освіта
Краще, якщо юрист буде з вищою юридичною освітою. Можна попросити показати диплом. Якщо для вирішення Вашої проблеми потрібно оскаржити документ або дії влади, підійде тільки представник з вищою юридичною освітою.
Досвід
Добре, якщо юрист вже працював у справі, яка схожа на Вашу. Попросіть Вашого юриста розповісти, чи були у нього схожі справи і чим вони закінчилися.
Якщо юрист програв схожу справу, це ще не означає, що він поганий. Навпаки: тепер він точно знає, що для компенсації треба довести, що клієнт – правовласник програми. Це і є досвід.
Підводні камені
Може вийти так, що Ви знайшли юрфірму з потрібними фахівцями і готові підписати договір. Але іноді трапляється так, що виконавець формально може доручити Вашу справу будь-якому працівнику, в тому числі молодому стажисту. Щоб так не вийшло, попросіть записати в договір, що послугу Вам надасть конкретний юрист.


Висновок

Від вибору юридичної компанії залежить результат вирішення Ваших проблем. Тому це питання є таким актуальним для кожного власника бізнесу. Головне, на що Ви маєте звертати увагу – гарний юрист завжди задає багато питань і вислуховує Вас.
Law Office of Zoriana Pelekh – це компанія з кваліфікованими юристами, які завжди націлені на високоякісний результат. Тому Ви можете без вагань довірити нам вирішення будь-якої справи. Ми завжди готові стати для Вас надійним партнером.

Made on
Tilda